img

Bol Open 2. dan: Fett, Lukas, Bošković poražene, sve oči uprte u Mrdežu

05.06.2019. Autor: Mia Bednaž

Prošao je drugi dan WTA Croatia Bol Opena 2019., loš dan za domaće hrvatske tenisačice.

Tri Hrvatske tenisačice, Jana Fett, Tena Lukas i Lea Bošković odmah u otvaranju turnira doživjele su poraz. Janu Fett (WTA – 318.) porazila je Švicarka Stefani Vögele (WTA – 97.) sa 6 – 2, 6 – 2, a nakon par sati uslijedio je još jedan poraz. U paru sa Švicarkom Jill Teichmann izgubila je od indonezijskog para Gumulya – Rompies sa 6-3, 2-6, 14-12. Rekli bi, malo je nedostajalo…

Leu Bošković (WTA - 462.) pobijedila je Njemica Anna-Lena Friedsman (WTA - 380.) sa 6-4, 6-4, a Tenu Lukas (WTA – 286.), u posljednjem meču dana osma nositeljica, Njemica Laura Siegemund (WTA - 95.).

Domaća publika dalje će pratiti Terezu Mrdežu (WTA – 199.) koja će u četvrtak, 6.6. u osmini finala igrati protiv Njemice koja je porazila Lukas, Laure Siegemund. Ona je također danas u paru igrala s Ruskinjom Alenom Fominom protiv para Sharma – Strakhova. Nakon prvog izgubljenog seta, u sljedeća dva su bile bolje i na konačni rezultat je bio 4-6, 6-2, 10-4 za hrvatsko-ruski par. U četvrtak također na glavnom terenu oko 20:30 sati igra noćni meč protiv para Bogdan – Skamlova.

U meču kojemu smo se također veselili, prošlogodišnja pobjednica, Tamar Zidanšek, slavila je protiv pobjednice prvog novog izdanja Croatia Bol Opena 2016., Mandy Minelle. Minella se držala u prvom setu, koji je izgubila s tijesnih 7-5, ali u drugome je Slovenka izdominirala i odnijela pobjednu sa 6-2.

Interesantno je bio i u srazu dviju Srpkinja, Aleksandre Krunić, pobjednice Croatia Bol Opena 2017, treće nositeljice (WTA – 76.), i osam godina mlađe tenisačice, 18-godišnje Olge Danilović (WTA – 125.). Prvi set je završio rezultatom 7-6 i niže rangirana tenisačica pružala je odličan otpor. No u drugom setu ponestalo je snage i koncentracije i na kraju je iskusna Krunić slavila sa 7-6, 6-2.

Na kraju drugog dana niti jedna nositeljica nije doživjela iznenađenje. Veselimo se trećem danu turnira kada će sve oči domaće publike biti uprte su u Mrdežu kojoj će četvrtak biti jako izazovan i naporan dan.

[caption id="attachment_5779" align="aligncenter" width="1030"]Croatia_Bol_Open_rezultati_dan_2 Croatia Bol Open rezultati dan 2[/caption]