img

Bacsinszky i Minella pobjednice parova, Zidanšek i Sorribes Tormo u finalu singla!

08.06.2019. Autor: Mia Bednaž

Nakon sat i 32 minute igre na 35°C pobjednice finala parova su Timea Bacsinszky i Mandy Minella.

Lister, prva nositeljica turnira u parovima i Voracova glatko su dobile prvi set, a švicarsko-luksemburški par nije osvojio ni game. No ipak su uspjele spasiti drugi set i na kraju izdominirale nad švedsko-češkim parom, a konačan rezultat bio je 0-6, 6-7 (3-7), 4-10 Lister i Voracovu. Meč je kasnio 20 minuta zbog napada osa, a na kraju se održalo na Krašovom terenu.

“Jako sam sretna, današnji meč je bio jako težak. Nismo dobro ušle u meč, ali na kraju smo dale sve od sebe”, rekla je Timea Bacsinszky.

“Opet ću se vratiti na Croatia Bol Open, dolazit ću sve dok bude turnira. Ljudi su sjajni, organizacija je sjajna i vidimo se opet”, kazala je Mandy Minella, probjednica Croatia Bol Opena 2016. kojoj je ovo treći put da je na Bolu. Na kraju je i dodala: “I da, Timei je danas rođendan!”

Organizacija je to znala pa su joj volonteri i sakupljači loptica prigodno otpjevala rođendansku čestitku. Sama sebi, sa svojom partnericom, poklonila je najljepši poklon – pobjedu u parovima na Croatia Bol Openu 2019.

U finalu single u nedjelju u 20:30 sati slastan će se Tamara Zidanšek i Sara Sorribes Tormo.

Cijele tribine navijale su za mladu Slovenku, senzaciju Kaju Juvan (WTA 131.) koja je osvojila srca hrvatske publike. Nakon skoro dva sata meča ipak je pobijedila prva nositeljica i prošlogodišnja pobjednica, tri godine starija Tamara Zidanšek (WTA – 60.). Konačni Rezultat bi je 2-6, 7-5, 7-5. U trećem setu Kaja je povela s 4-0, ali iskusna Tamara u 20-ak minuta se vratila u igru i nakon 5-3 Kaja je samo mogla gledati kako se ostatak njezine prednosti topi.

“Naša je zemlja mala i velika je stvar kad se na jednom turniru nađu dvije jake natjecateljice. Znala sam da će ovo biti najteži meč do sad. Na 5-3 u trećem setu znala sam da moram dati sve od sebe. Čestitke Kaji!”, rekla je Tamara Zidanšek.

Finale će se igrati na glavnom trenu Bluesun teniskog centra Zlatni rat u nedjelju, 9.6. u 20:00 sati. Prije finala u 19:00 na terenu će nastupiti hrvatska glazbena diva, Nina Badrić, a svečanu dodjelu nagrada nakon meča popratit će svjetski poznata pijanistica Lola Astanova.